Blog

1511-2018

Twitter hesabını kalıcı olarak silme..

Twitter; Dünyada kullanılan sosyal paylaşım sitelerin başında gelir.Nerdeyse her interneti kullanan bireylerin bir twitter hesabı vardır.Bununla birlikte zaman zaman bazı sebeplerden ütürü olan hesabını kapatmak hatta tamamen silmek isteyende muhakkak vardır. Bu yazımızda twitter hesabını kalıcı olarak silmeyi anlatacağız.

Öncelikle twitter hesabını kalıcı olarak silmeden önce bir kaç dikkat etmemiz gereken ve bilinmesi gerekenlerden bahsedelim.Sileceğiniz bilgiler ve hesap geri kazanımı olmayacak ve aynı hesabı tekrardan açma gibi şansınız olmayacaktır.Bu yüzden silmeden önce bir daha düşünmenizi öneririz.Bunun la birlikte twitterde kullanıcıları için belli bir süre sonra hesabı siler bunuda belirtmekte fayda vardır.

Twitter hesabınızı silmeden önce hesabınızın bi yedeğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Bunun için Twitter => Ayarlar =>Twitter verilerin => Twitter Arşivin  yolunu izleyerek 

"Twitter Verilerini iste" bölümünden talep edebilirsiniz.Twitter gerekli incelemeleri yapıp hesabınızı arşivleyerek size ait email hesabınıza bilgileri göndermektedir.

 Twitter hesabını kalıcı olarak silme işlemi..

Twiter hesabını silmek için linki tıklayarak      https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation açılan sayfada 

gibi bir sayfa açılacaktır."Devre dışı bırak" butonuna basarak hesabınızı silebilirsiniz. İşlemi yaptıktan 30 gün içinde hesabınızı geri aktif etme şansınız var. 30 gün içerisinde twitter hesabınıza girecek olursanız tekrar aktif etmiş olursunuz.Bununla birlikte ilerki zamanda kullandığınız twitter adını tekrar kullanmayı düşünüyorsanız hesabınızı silmeden önce mevcut adınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Çünkü sildiğiniz kullanıcı adınızla tekrar hesap açma şansınız yok. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan 30 gün sonra hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.

logo +90 533 592 12 23 7 /24 Destek Hattı E:Mail: destek@mobeybilisim.com

50.yıl Mahallesi 2217 sokak no:11 daire :5 İSTANBUL /TÜRKİYE


E-Bülten

Güncel Duyurularımızdan Haberdar Olmak için E-Bülten Listemize Kayıt Olun.