Blog

2912-2018

Turkcell: “Mobil internet paylaşımı ‘Hızlı Giriş ‘ile ücretsiz olacak!

Mobil internet sağlayıcı şirketlerden biri olan Turkcell mobil paylaşımı ücretli olsun kararından geri adım attı. Kullanıcılar ‘hızlı giriş ‘ teknolojisini kullanarak internetini ücretsiz paylaşabilecek.

Mobil internet paylaşımından 9 tl talep eden firmalardan biri olan Turkcell; ‘hızlı giriş ‘ teknolojisini kullanan kullanıcılarından 9 tl yi almayacağını açıklayarak daha önce almış olduğu karardan kullanıcılarının büyük tepkisi özerine geri adım atmak zorunda kaldı. Yani ‘Hızlı Giriş ‘ teknolojisini kullanan kullanıcılar, mobil internetini dilediği kadar cihazla ücretsiz olarak paylaşabilecek.

Kişisel erişim noktası veya mobil erişim noktası olarak bilinen hostpot teknolojisi ile telefonunuzdaki interneti diğer cihazlarla paylaşma imkanına sahipsiniz. Turkcell ile birlikte Vodafone de mobil internet paylaşımını ücretsiz olacağını kullanıcılarına açıkladı. Türk Telekom bu konuda sessizliğine devam etmekte herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Hızlı Giriş ile mobil internet paylaşımı ücretsiz nasıl yapılır?

Android veya İOS işletim sistemine sahip telefonunuzun ayarlar menüsünde bulunan ‘mobil erişim noktası’ veya ‘kişisel erişim noktası’ özelliğini aktif ettiğinizde Turkcell’in web sayfası açılacaktır.Bu sayfada ‘Hızlı Giriş ‘ butonuna bastıktan sonra numaranızı yazarak giriş yap butonuna bastığınızda ücretsiz bir şekilde mobil internetinizi istediğiniz kadar cihazla paketinizden faydalandırarak paylaşabileceksiniz.

Turkcell'den konu ile ilgili açıklama: 

"Turkcell olarak öncelikli amacımız müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek. Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep etmeleri üzerine, 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.  Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler. Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

Hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor. Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL’ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek. Bu 2 GB’lık ek paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek. Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB’lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler.

15 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere hayatımıza girecek bu yenilikler sayesinde müşterilerimizin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

Hotspot konusu da dahil olmak üzere müşterilerimizden gelebilecek her konudaki yeni öneri ve talepleri her zaman dikkate alarak, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdüreceğiz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur." açıklamasında bulundu.

 

logo +90 533 592 12 23 7 /24 Destek Hattı E:Mail: destek@mobeybilisim.com

50.yıl Mahallesi 2217 sokak no:11 daire :5 İSTANBUL /TÜRKİYE


E-Bülten

Güncel Duyurularımızdan Haberdar Olmak için E-Bülten Listemize Kayıt Olun.