Blog

1412-2018

      GOOGLE MAPS ÜZERİNDE MESAFE NASIL ÖLÇÜLÜR?

      Öncelikle Google Maps hakkında biraz açıklama yaparak konuya girmek istiyorum. Google Maps; gelişmiş dijital haritalardan oluşan ve web tabanlı kullanılabilen çok gelişmiş özelliklere sahip haritalama sistemidir. Google biz kullanıcılara verdiği bu hizmetiyle dünya haritası üzerinde bulunan her kıta, bölge,ülke,şehir,ilçe,köy,mezra ve hatta mahalle ve sokakların ayrıntılı bilgisini harita üzerinde göstermektedir.

     Google Mapste Mesafe Kuş Uçuşu Olarak hesaplanır.

     Google Mapste Mesafenin Ölçme İşlemi ise Şöyle olur:

1- Öncelikle yapmanız gereken tarayıcınızdan https://www.google.com/maps adresine ulaşmak olmalıdır. Google’ın online harita sistemi karşınıza gelecektir. Bu gelişmiş dijital haritalar üzerinde caddelerin tüm ayrıntıları, sokaklar üzerinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm binaları bulabilirsiniz.

2. Haritada hangi başlangıç noktasından mesafeyi ölçmeye başlayacaksanız fare ile o noktanın üzerine giderek  sağ tıklayınız.

3. Sağ tıkladıktan sonra karşınıza açılan küçük bir menü gelecektir. Bu menüden “Mesafe ölç” seçeneğinin üzerine tıklayınız.

4. Daha sonra ikinci noktayı, hatta 3. ve 4. vs. noktalar belirleyerek aradaki mesafeyi ölçebilirsiniz. Her belirlenen nokta arasına siyah bir çizgi belirecektir. Buradaki noktayı sürükleyerek de istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

5. Eğer bir alan hesabı da yapacaksanız mesafe ölçtüğünüz tüm noktaları başlangıç noktası ile birleştirmeniz gerekir. Böylece altta mesafe dışında alan ölçüsünü de görebilirsiniz. Bir yapının çevresini turlayacaksanız Google Maps size çok daha anlamlı bilgi verebilir.

Seçilen noktayı kaldırmak için tekrar üzerine tıklamanız gerekir. Kullandıkça daha bir çok özelliğini keşfedeceğiniz Google Maps size mesafe hesaplama konusunda iyi bir asistan olacaktır.

 

logo +90 533 592 12 23 7 /24 Destek Hattı E:Mail: destek@mobeybilisim.com

50.yıl Mahallesi 2217 sokak no:11 daire :5 İSTANBUL /TÜRKİYE


E-Bülten

Güncel Duyurularımızdan Haberdar Olmak için E-Bülten Listemize Kayıt Olun.