Blog

1011-2018

Binlerce Elektrik Abonesine Para İadesi Müjdesi!

İstanbul’un Avrupa yakasında elektrik dağıtımını yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), 2008-2018 arasında elektrik dağıtımı kapsamında yapılan yatırımların bedelini abonelere iade edeceğini duyurdu.

Elektrik mevzuatına göre direkten yada şebekeden , abonmanın elektrik sayacına kadar olan kısım için gerekli olan yatırımı artık bundan sonra şehiriçi dağıtım şirketleri üstlendi.Abonmanlardan herhangi bir ücret talebinde bulunulmayacak. Dağıtım şirketi, bu bedeli tarife üzerinde geri alacak.

EPDK, bazı bölgelerde söz konusu olan yatırımları abonelerin yaptığını araştırmalar sonucunda saptadı.Aralarında BEDAŞ'ında bulunduğu tüm elektrik dağıtım şirketleri bunun üzerine uyarıldı.Bu şirketler, direkten elektrik sayaçlarına kadar olan bölüm için hesaplanan ve abonmandan alınan tutar abonmanlarına geri iade edecek.Tüm dağıtım şirketleri resmi internet sitelerinde duyuruyu yapacaklar.

İLK DUYURU BEDAŞTAN GELDİ..

BEDAŞ'ın resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, 2008-2018 yılları arasında şehiriçi elektrik dağıtımı için yapılan yatırımların ve harcamaların bedelini abonmanlarına iade edeceklerini belirttiler.Abonmanların, ilan edilen ilçe ve mahallelerde konutu varsa , iadenin yapılması için BEDAŞ'a başvurmaları gerekmektedir.

BEDAŞIN YAPACAĞI İADEYLE İLGİLİ LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ...

logo +90 533 592 12 23 7 /24 Destek Hattı E:Mail: destek@mobeybilisim.com

50.yıl Mahallesi 2217 sokak no:11 daire :5 İSTANBUL /TÜRKİYE


E-Bülten

Güncel Duyurularımızdan Haberdar Olmak için E-Bülten Listemize Kayıt Olun.