Blog

0201-2017

         Akşam iş çıkışında arkadaşım Furkan'a uğrayayım dedim. Furkan'ın iş yerine yaklaşırken bi baktım arkadaşım sandalyeyi çekmiş dükkanın karşısına, vitrine dalıp gitmiş. Hiç rahatsız etmeden bende eşlik etmek babında sandalyemi çekip vitrine bakakaldım. Tabiki sebebini anlamıştım ve o bakış açısıyla düşünmeye başladım. Bu işyeri benim olsa önce iç dizaynını güzel bir şekilde renklendiririm. Sonra müşteri işyerime geldiği zaman istediğini bulacak kadar ürün yerleştirirdim. Ürünlerimi yerleştirirken; rahat bir şekilde gelen müşteri aradığı ürüne ulaşmasını sağlayacak şekilde yerleştirirdim.Mesela ürün hakkında soracakları varsa ilgilenecek bir personel olmalı ve ürünü alırken ödeme seçenekleri olmalı. Yani nakit alabilmeli özerinde nakti yoksa kredi kartıyla alabilmeli ve hatta adresine teslim edilip ödemesi alına bilmeli gibi seçenekler sunulmalı mesela. Evet, birde işin diğer tarafı müşteriyi nasıl mağazama çekmeliyim. Biraz bunun özerine yoğunlaşmaya başladım. Nerden başlamalıyım?

        Önce kendi mahallemden başlamalıyım tanıtımımı kendi mahalleme yapmalıyım sonra semtime, ilçeme hatta şehrime. Birazda hayallerimi genişletip bütün Türkiye’ye yok yok dünyaya reklamımı yapmalıyım. Ürünlerimi bütün dünyaya tanıtmaya çalışmalıyım. Peki, bunun için nereden başlamalıyım, ne yapmalıyım?  Soruları kendime sormaya başladım.

        Hemen Furkan’ı dürtüp hayalinden uyandırdım ve benim düşüncelerimi hızlı ve heyecanlı bir şekilde anlatmaya başladım. Ve anladım ki aynı fikirdeymişiz. Hemen kısa bir araştırma sonrası kendimize önce bir web sitesi kurmaya karar verdik. Bunun için işinin ehli bir web tasarım hizmeti veren firma arayışına girince www.mobeybilisim.com sitesi üzerinden Mobey Bilişim Hizmetlerinden destek almaya karar verdik. İlk görüşmemizde firmanın bu konuda deneyimli oldukları müşteri memnuniyetini ön planda tuttukları her halleriyle belli bir ekiple karşılandık. Hem Kurumsal hemde E-Ticaretsitesi kurulumu yapan seo çalışması yürüten bir firma olan Mobey Bilişim bizede bir E-Ticaret sitesi önerdi ve bir çok örnek site gösterip aklımızdaki sorulara verdikleri makul cevaplarla bizleri doğru yolda ve doğru kararlarla ilerlediğimizi hissettirdiler.

        Sonuç olarak Furkan arkadaşımın işyeri için bir E-Ticaret sitesi kurma ve devamında seo çalışmaları için Mobey Bilişim Hizmetleri firmasıyla anlaşarak sözleşmelerimize karşılıklı imzalarımızı attık. Şimdi istediğimiz site görselliği sade ve şık olmalı kategorileri düzenli olmalı ki alışveriş için gelen online müşterimiz istediği ürünü kategoriler aracılığıyla rahat ulaşabilmeli. Aldığı ürün hakkında soruları için online destek siteye entegre olmasını istedik. Müşteriler almak istediği ürünü rahat kredi kartı ile ödeme yapabilmeli, taksitlendirme yapabilmeli, kapıda ödeme seçeneği sunmalı ve birçok üründe kargo ücretsiz olmalı ve bütün ürünlerin garantili ve en önemlisi güvenilir olasına dikkat edilmeli diye anlaştık.

         Hani gelen müşteri www.ofisaksesuari.com sitemizde; bilgisayar, tablet, notebook ihtiyaçlarını bir çok çeşit ve seçenekleriyle satın alabilmeli. Hatta detaya inecek olursak taşınabilir bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, çevre birimleri, usb bellek, monitörler, taşınabilir diskler, bilgisayar bileşenleri ve yazıcılarda alına bilmeli. www.ofisaksesuari.com da akıllı telefon çeşitleri, cep telefonlar modelleri, power bank mobil şarj cihazları, dect telefonlar, telsizler olmalı. Müşterilerimizin telefon ve aksesuarları ihtiyaçlarını bizim siteden karşılamalı. Evine televizyonlar, projeksiyonlar, uydu alıcılar, media oynatıcılar alabilmeli. Birçok elektrikli ev aletleri, ütüler, elektrik süpürgeleri, blenderler, tost makinesi, çay kahve makineleri, kettle, meyve sıkacakları bulunmalı. Foto evet hatta kamera, compact makineler, slr fotoğraf makineleri, fot. Mak. Aksesuarları, lensler ve dijital çerçeveler satın alına bilmeli. Ve daha yazacağım bir çok ürünü güvenle alabileceğimiz bir www.ofisaksesuari.com sitesi tamamen müşterimizin emrine hizmetine amade olacak oluyor….

logo +90 533 592 12 23 7 /24 Destek Hattı E:Mail: destek@mobeybilisim.com

50.yıl Mahallesi 2217 sokak no:11 daire :5 İSTANBUL /TÜRKİYE


E-Bülten

Güncel Duyurularımızdan Haberdar Olmak için E-Bülten Listemize Kayıt Olun.