Blog

2412-2018

Acı Haber: Mobil İnternet Paylaşımı 9 TL Olacak!

     Yeni yılla birlikte hayatımıza girecek olan yeni düzenlemeler uygulamaya geçecek. Maalesef bunların başında mobil internetle ilgili. 15.01.2019 tarihinden itibaren artık mobil internet paylaşımı ücretli olacak. Normalde hiçbir ücrete tabi olmayan bu mobil internet paylaşımı artık paylaşıldığı takdirde kullanıcıların faturasına 9 tl olarak yansıtılacak.

    Peki ücretsiz mobil internet paylaşımı mümkün mü? sizler için küçük bir araştırma yaptık ve sonuç evet mümkün..Nasıl olacak hemen konuya girmek istiyorum.

    Şimdi elinizde Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı telefon olması gerekiyor.Android işletim sistemiyle çalışan cihazdan Google Play'e giriş yaparak arama bölümüne "EasyTether" yazarak arama yapıyoruz.Listedeki "EasyTether"  uygulamasını tıklıyoruz.bu uygulamanın hem "pro" yani ücretli hemde ücretsiz "lite" sürümü vardır. Biz ücretsiz "lite" sürümünü indiriyoruz.indirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırıyoruz.

1) Eğer seçili değilse Bluetooth seçeneğine tik atıp aktif hale getiriyoruz.

2) Bluetooth Setup Wizard sekmesine giriniz.

3) Burada windows setup bölümüne gelin, burada size iki seçenek sunulacak. Ya driver dosyalarını telefonunuza indirirsiniz yada verilen link bağlantısından doğrudan bilgisayarınıza indirin.

4) Bilgisayarınızdan kurulum işlemini yaptıktan sonra uygulama üzerindeki işlemleri sonlandırın.

5) Son olarak bilgisayarınızda  EasyTether  proğramını çalıştırın. Bilgisayarın sağ alt köşesinde  EasyTether proğramına sağ tıklayarak "Bluetooth:All Paired Devices" seçeneğini tıklayın. Tıkladıktan sonra Bluetooth açık olan telefonunuzu göreceksiniz. Tlefonunuza bağlanmak için tıklayıp bağlantıyı korunuz.

6) Artık Bluetooth üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden gayet hızlı bir şekilde internetinizi paylaşmış olacaksınız iyi günlerde kullanınız.

logo +90 533 592 12 23 7 /24 Destek Hattı E:Mail: destek@mobeybilisim.com

50.yıl Mahallesi 2217 sokak no:11 daire :5 İSTANBUL /TÜRKİYE


E-Bülten

Güncel Duyurularımızdan Haberdar Olmak için E-Bülten Listemize Kayıt Olun.